Zhruba po roce 1990 začala většina výrobců automobilů v boji proti krádežím, vybavovat své klíče elektronickým transpondérovým čipem. Čip funguje tak že zašle jedinečný kód do jednotky imobilizéru. Pokud se kód neshoduje s kódem naprogramovaným v jednotce imobilizéru, auto nenastartuje.
Zjednodušeně je to čip který nese určitou informaci a tato informace se musí shodovat s informací které je uložena ve vašem vozidle, pokud je čip poškozený či nese jinou informaci vozidlo neumožní nastartování motoru.
Obvykle nejjednodušším způsobem jak zhotovit nový záložní autoklíč je vytvořit kopii z již existujícího čipu, i v takovém případě je však pro mě obvykle nutné mít k dispozici jak klí tak vozidlo.
v případě ztráty klíče či imobilizéru z klíče je možné u většiny vozidel postupovat tak že spáruji nový čip s jednotkou imobilizéru, je nutné však znát Pin pro jednotku který je však obvykle nedohledatelný… Obvykle jsem však schopen Pin z jednotky vyčíst a nový čip spárovat s jednotkou imobilizéru.
V drtivé většině současných vozidel je součástí výbavy i dálkové ovládání, umím vytvořit jak nové dálkové ovládání pro většinu vozů či kopii stávajícího ovládání.
Autoklíče Benešov
Odkazy
@ 2019 - 2024 | Výroba autoklíčů Benešov